Slogan (Aneb čo keby som mohol)

Autor: Carlos Michal Martinez Rico | 22.4.2013 o 8:00 | (upravené 22.4.2013 o 8:15) Karma článku: 6,32 | Prečítané:  191x

Netradičný prístup a opis založený na reálnych historických faktoch a funkčnosti medziľudského vnímania. (Táto práca by sa mohla asi aj brať vážne).Na to, aby sme zhruba opísali aká je úloha sloganov v dnešnej dobe, musíme sa tak trochu vrátiť do podľa nás primitívnejšej doby a prejdeme cez veľký magický svet sloganov a ich vznik.

Názorny Príklad Vývoja SloganovNázorny Príklad Vývoja SloganovGoogle

Čo je slogan podľa nás v dnešnej dobe?

Zdroj Wikipedia Zdroj Google.
“A slogan is a memorable mottoorphraseusedin a political,commercial,religious,and other context as a repetitive expression of an idea or purpose.The word slogan is derived from slogornwhichwas anAnglicisationofthe ScottishGaelicsluagh-ghairmtanmay (sluagh“army”,”host” + gairm“cry”).[1]Slogansvary from the written and the visual to the chanted and the vulgar.Their simple rhetoricalnatureusually leaves little room for detail, and a chantedsloganmay serve more as social expression of unified purpose, than ascommunication to an intended audience.“

Zdroj Google.

“Keepingslogans short and simple makes them memorable, which holds them inthe mind and so perpetuates their force. Repetition hammersthem home, not only making them easier to recall but also, whenspoken by authority figures, giving them legitimacy and requirement.

Thewords do not have to make immediate sense, but they should alwaysseem plausible. The feeling they create is moreimportant than the rational meaning.”

 

Definícia v hlbšej forme

Slogan je formou prejavu, ktorá ma združovať názor viacerých ľudí(masy) k rovnakému pohľadu na vec, použitím rôznych citovo založených techník (niektorí môžu cítiť strach, niektorí môžu cítiť súdržnosť, a niektorí ignoráciu na daný subjekt). Aký bol účel sloganov v minulosti? Už od čias keďsme sa združovali ako ľudia do skupín a navzájom sme komunikovali na základe stručnej a primitívnej báze? Keď napr.: neandertálec napr. „UGhABBA“ vynašiel slovo „kameň“, stačilo ho propagovať dostatočne dlho, kým si ho druhí neprisvojili. Takto to sa riešilo za každým novým predmetom a udalosťou, ktorá sa udiala (alias príbeh) až do dnešnej kratšej a zložitejšej formy podavánia informácií (viď tento článok).

Takto „na začiatku bolo“ podľa veriacich ľudí „slovo“, tak isto ako aj „ten,kto počuje boži hlas umrie“, „ja som začiatok, ja som koniec“ a iné podobné slogany minulosti, sú len názorným príkladom toho, čo sa vymyslelo  od neadertálca XY az po najrevolučnejšou formou, akú kedy organizmus prejavil. Koleso by nikdy nebolo kolesom alebo záchodovou misou alebo čímkoľvek iným, ak by ho vtom momente napadlo niečo iné. Neumožnilo by to tak isto tak zvaným ázijským filozofiám dnešnej doby, založených na jednoduchom ničení alebo menení vnímania týchto pojmov, ktoré ľudia doteraz nevedia zvládnuť a pripisujú ich vyššiemu mysleniu, aby existovali. Slogany nás, ako vidíte sprevádzajú od prvého momentu, keď sme si gestikuláciou alebo iným audiovizuálnym vnímaním potvrdili,že hýbaním plutvičiek alebo neskorej mávaním našich penisov,sme dokázali dosiahnuť najvyššie dôležitosti tej doby, v ktorej sa ten patričný prvok zistil.

Slogany sú vo svojej podstate to, čo by sme mohli nazývať absolútnou mocou,mágiou, tvorcami a ničiteľmi civilizácie a všeobecné vnímaním existencie. Ten, ktorí nosí slogan, ktorý je prevedený v správnej forme a správnom čase získa absolútnu moc nad druhými ľuďmi.Od absolútneho fanatizmu až po podprahové ovplyvnenie osôb. Ako príklad si uvedieme aktuálnejšie režimy – vznik kresťansva,Rímska ríša, vznik budhizmu a islamu. Všade kde je hlavný predstaviteľ sloganov buď známy a nedotknuteľný, nezmeniteľný,neopísateľný, rozkazom alebo podstatou. Takisto si to môžme pozrieť v príkladoch Rímskej ríše, komunizmu a fašizmu, ktorésú názorným evolučným príkladom toho, že nie sme v ére, ako sa rado propaguje, duchovnej deklinácie, či stúpania. Ale sme v ére, kde sa len miešajú jednotlivé prvky minulých či existujúcich systémov v pokuse zavedenia nového.

Čo ale nie je niečo nové, keď je to neustále pre biehajúci proces. Vďaka globalizačnému plánu sa uplatňuje z menej utajenej formy,(kde je predstaviteľ sloganov uvedený nie ako neexistujúci alebo všemohúci),do formy skrývania v plnom svetle. Táto metóda je kvôli miešaniu obyvateľstva prirodzenejšia a prisposobivejšia forma, a takisto obsahuje nezasiahnuteľného majstra sloganov (apex fiktívnej pyramidy systému), ktorý preberá akúkoľvek formu, ktorú mu dáme- efekt neviditeľného majstra sloganov.

Keď už sa systém preniesol do podprahového vnímania a tým umožňuje obyvateľstvu, ktoré sa centralizuje do rovnakých rovín znalostí,aby sa samo korigovalo a samo vytváralo vlastné vnímanie a vlastné možnosti, ale všetko v rámci korigovaných a daných limitov.

Ďalej budeme rozoberat hlavné nástroje sloganov dnešnej modernej doby a to konkretne jeho tvorbu, plánovanie a aplikáciu. V podstate sa dá ovládaním týchto princípov ovládať svet. Ale vďaka dnešnému systému hodnôť, či materiálnych (peniaze, hodnota meny, ekonomika) či duchovných (rozvíjanie spiritualizmu, tvorenie názorov), je prakticky nemožné pre žiadneho jedinca na tejto planéte či už kvôli časovému (vekovému) obmedzeniu, či utajeniu funkčnosti princípov, ktoré sú nielen nepredstaviteľné, ale sú tak isto založené na absolútnej nelogike (utajovania zmyslu a tvorby systému sloganov), aby boli dosiahnuté bez pomoci iných ľudí.Čím sa vytvára kolektív, ktorý má podobné názory v systéme,ktorý je založený na manipulácií nekonečného množstva skupín až más.

Samozrejme,tým, že ľudská myseľ funguje na protikladoch alebo mnohokladoch- na vnímaní rôznorodosti protikladov, vzniká tak prejav jednoduchosti tochto systému. Dobro, zlo u západnych naboženských kultúr, či u východnych – dobro, zlo, neutrál, či najvyššie božstvá budhizmu až trinásť a viac rôznych pohľadov založených na rôznych vsugerovaných povahách jedinému jedincovi. Viacero možností pochopenia, viacero uhlov pohľadu, ktoré sú v dnešnejdobe masovo vsugerované ľuďom a majú pôvod v ázijskych kultúrach, sú prezentované ako vyššia logika, sú v skutočnosti len prispôsobenie reálneho utajeného sloganu dnešnej doby, ktorý sa vytvára spojením týchto predtým znepriatelených sloganov. Napríklad budhistický najvyšší budhovia majú vlastnosti a črty kresťanských naboženstiev, protiklady samozrejme alias konkurečne, čo je satan, zlo atd.,a azijskych náboženstiev, ktoré svojou pasivitou a dobrým vonkajšímprístupom pokoja, mieru a lásky vnútorne ničia podstatu všetkých ostatných naboženstiev, či kmenových a menej rozvinutejších systémov a tým, že načŕtajú podobnosti medzi sebou.

Kým vdnešnej dobe všetci hlásia rovnoprávnosť a rovnakosť, a presadzujú ako svet sa toleruje, je to len ilúzia vytvorená a poskladaná z tohto novodobého systému sloganov. A to ľuďmi,ktorí získali dostatočne veľké zdroje na to, aby aplikovali to,čo sa v podstate dialo odjakživa. Tak ako tieto procesy môžme vidieť v iných bývalých režimoch, hlásanie nového začiatku,novej moci, či nových tvorcov sloganov – vatikánsky najvyšší exorcista varuje pápeža pred reformami, lebo svetu vládnu slobodomurári, budhisti, ktorí sa otáčajú na Shangri la a tí,ktorí odjakživa vládnu svetom, či islamisti, ktorí vedú svätúvojnu, ktorá sa nedá zastaviť. A každý jeden obviňuje druhého z toho, že podnecuje nenávisť, priznáva bezmocnosť a otáča sa na rôznych nepriateľov s podobnými vlastnosťami. Vytvárajúc prostredie, kde je úplne jedno aký slogan jedinca ho ovplyvní, stále jeto ten istý systém.

Prečo rozoberám tieto naboženstvá? Po prvé je to moja špecializácia vidieť veci v celku, a naboženstvá boli do nedávnych storočí hlavným ťahákom každého národa a každej mocnosti za každým národom. V dnešnej dobe, hlavne po dobe osvietenstva, ktorá bola vskutočnosti len prechodom duchovnému systému šírenia sloganov a ovplyvňovania do spolahlivejšieho a lepšie manipulovatelnejšieho systému obchodovania založenému na materializme.

V podstate každý úspešný marketigový analytik tejto doby si môže položiťjednoduchý príklad. Nato aby sa vytvoril dokonajlejší systém ovplyvňovania obyvateľstva systémom slova a obrazu potrebuje byť človek vystavený čo najpravidelnejšie vystavovaniu predmetov,audiovizuálu a udalostiam. Rozoberiem to teraz detailnejšie.

Vystavovanie predmetom

Na to, abyčlovek bol vystavený čo najvačšiemu počtu predmetov, musí im byť vystavený kdekoľvek je a čokoľvek bude robiť. Na to, aby sme si získali novodobého veriaceho musí sa asimilovať jeho viera tak, aby jeho vnímanie bolo nonstop ovplyvňované tým, čím je obklopený. Tento proces je samozrejme zdĺhavý a bol v tej dobe ešte v plienkach. Vznikol ako jednoduchý nápad ako nahradiť náboženské predmety, ktoré su limitované, bežnými predmetmi alias posteľ, motyka, lyžica, sekera, skriňa.

V tom prípade došlo k použitiu veľmi jednoduchého systému, ktorý už bol používaný veľmi dlho a zaručuje svojím použitím veľké množstvo ľahko korigovateľných jedincov (korigovanie činnosti bez priameho zásahu s činiteľom, ktorý nemá nikdy nič spoločného so zdrojom reálneho ovplyvnenia). Obchodníci ako veľmi predvídateľná skupina ľudi na všetkých úrovniach obchodového styku boli založený na jedinej viere zisku a predaja, nezávisle odviery. Od jeho zavedenia do dnešnej aplikácie, čím viac je človek úspešný a čím viac ma peňazí, tým viac sa mu udržiava pocit možnosti a núti ho to sa určitým spôsobom sociálne prejavovať.

Od najnižších predavačov stánkov až po majiteľov svetových bánk. Systém bol potom optimalizovaný jednotnou menou, bez potreby neskôr ju podložiť materiálnym základom (zlato, iné spotrebné kovy). Aj v dnešnej dobe pomaly prechádza do plne virtuálneho systému založeného na matematike, napr.: v dnešnej dobe zle propagované Bitcoiny, ktorých popularita bude prudko rásť. Tomuto naznačuje fakt, že táto mena je tu už dlhšiu dobu a začala byť propagovaná negatívne až teraz, čím má dodať ľuďom pocit, že ide o niečo, čo systém, ktorý nemajú mať akože radi, nechcú a tým má podporovať revolučné myslenie, na základe rebelstva (revolučné nápady predbiehajúce svoju dobu).

Audiovizual

Tato časť systému bola veľmi jednoducho odvinutá od náboženského a sociálneho systému presvedčenia už keď to bol najrožšírenejší základ, ktorý bol odskúšaný a verný svojmu účelu. Kým v minulosti audiovizuál bol zalozený na osobách a zvykoch (sociálna hierarchia, vyššie a nižšie sociálne položení ľuďia srôznymi vlastnosťami) tak ako aj od nich odvodených systémov chovania sa (zvyky, rituály, povery, viera). Na to aby systém fungoval lepšie musel sa aplikovať väčší dôraz na vystavovania sa a vsugerovanie rôznych vsugerovateľných prvkov vo forme predmetov a udalostí. To jediné, čo mali udalosti a predmety reprezentujúce abstraktnost a kontrétnosť vnímania spoločné boli vlastnosti – drahosť založená na pôvode materiálu a pridanej hodnoty významu založenej na buď duchovnej, citovej alebo udalostnej báze, na ktorej sa daný predmet nachádzal. Tieto všetky absolútne flexibilné prvky sa dali týmto aplikovať do rôznych foriem , tak aby každá táto forma prejavujúca tieto slová a informácie (vytvárajúca v podstate slogan, priamy či nepriamy slogan) bol vždy užitočný v celku na danú udalosť bez absolútneho plánovania či kontroly samo ovplyvňovaním sa v existujúcom dianí. Tým, že ľudia majú vždy vo zvyku potrebu sa odlišovať a vždy sa aj odvíjali od toho, aké druhy jedinečných predmetov vlastnia či udalosti zažili. Alebo podľa toho koľko tých jedinečných predmetov vlastnia sa preniesol hlavný priestor vytvárania týchto prvkov z primárne duchovne založených priestorov na všeobecne širšie obyvateľstvo.

Kým v dnešnej dobe sa toto samozrejme aplikuje v oveľa zložitejšej forme pomocou zložitejších audiovizuálnych techník, ľudia sú vystavovaný neskutočným množstvám sloganov a reklám, viet,zvykov a znalostí, ktorých pôvod nemožu vedieť, tým, že sa história stále mení vplyvom čírej podstaty ľudskej súťaživosti (veda a história sú určene tími, ktorí dovolia znalosti zverejniť, čím sa stávaju tieto odbory v tomto absolútnom korigovanom kanálom znalostí),. Vznikol psychologický efekt sandwichu dobra a zla, ktorý neustálim striedaním pozitívne a negatívne ladených informacii prevzatých z princípu náboženstiev ako je napr.: základ od kresťanstva, pridaním budhistického neutrálu,tj. Vystavovaním sa neuveriteľnému množstvu informácii, ktoré vnímame ako nedôležité.

Vznikol tak efekt absolútneho odovzdania sa momentu, absolútneho nestarania sa čo sa stalo v minulosti alebo držania sa súčasnej spokojnosti, kde plánovanie budúcnosti je systémom určené a isté – hypotéka, dôchodok, či absencia týchto dvoch vecí, poprípade akékoľvek plánovanie je systémom korigované automaticky, pokiaľ by doňho bolo možné zasiahnuť.

Systém je tak dôsledne nadizajnovaný, že aj keď človek dosiahne plné pochopenie toho ako systém funguje stále mu ostáva len pocit, že je nadčlovek, že chápe, že je súčasťou boha a že buduje svet podľa toho ako mu je ukázané, že je najlepšie, vsugerovaním, že na to došiel sám (táto kombinácia, ktorá sa v dnešnej dobe aplikuje s kombináciou viacerých menej či viac kedysi utajených právd kresťanského mysticizmu, či budhistickej najvyššej tibetskej tatry, a hinduisticke prana meditácie, židovskej kabaly.Skombinovaním týchto všeobecných sebepodobných prvkov vznikol guláš, kde každý, kto sa tu nájde, nájde tú istú pravdu alias uverí tomu istému sloganu, ktorí mu určuje myslenie a vnímanie a tým ovplyvňuje všetkých s ktorými sa kedy stretne).V systéme nekonenčných sloganov to vytvára konečne dokonalého konzumenta,ktorý je absolútne odovzdaný súčasným potrebám.

Akékoľvek prispôsobenie je v globálnom rozpätí množstva ľudí absolútne znepodstatnené, nevnímateľné, kým ľudia, ktorí zistia určité prvky tohto systému, si ich vysvetlia po svojom. Vzniká neurčitý systém bez tváre, ktorý neexistuje.

Udalosti

Zdroj Wikipedia Zdroj Google.

 

Udalosť alebo príbeh alebo príhoda je základný prvok ľubovoľného (materiálneho či duchovného)diania;kritický bod vývoja určitéh procesu,najčastejšie vznik,zánikakvalitatívne zmeny priebehových kriviek procesu. Udalosti sa častoprejavujú ako výsledok stretu, spojenia procesu s iným procesom,kedy dochádza kukonfliktu,vyhroteniu a pod.

Dôlezitost udalosti je priamo úmerna emocionálnemu či materiálnemu zásahu deja do života jedinca. Veľkosť udalosti sa určuje od počtu jedincov zasianutých touto udalosťou . Toto je zaručená metóda ako ovplyvniť niekoho smerom, ktorý sa dá ľahko predurčiť. Najväčšími udalosťami od praveku boli duchovne založené udalosti. Tie mali najväčší efekt a prekonávali materiálne založené udalosti .Už keď sa ale mal tento systém invertovať tak isto sa musel invertovať pohľad človeka na tieto udalosti. Tým, že zaniknutie spirituálneho pohľadu na udalosti,čo je tak zakorenené našou vsugerovanou dedičnosťou, podávame informácie každým prejavom ďalej. Nie je to kratkodobý proces,ale v tomto treba chápať, že keď človek chce zmeniť svet,nebude udalosti chápať v rozpätí života jedného človeka. Ale treba to brať z obšírneho hľadiska vzhluku jednotlivcov do skupín, s tým, že čím vačší počet ľudi, tým rastie potenciál na ďalší vývoj a proces a anuluje sa potencionál jednotlivca tento proces zmeniť alebo ovplyvniť, čím vačší je organizmus alebo sila. Napríklad Čína, Rusko a USA – v dnešnej dobe reprezentujúci masívny vzhluk obyvateľstva s rozvinutým systémom ideológie. Tento koncept nie je nový, tento koncept pochopili hinduisticke, budhisticke a iné ázijske naboženstvá napr.: vsugerovaním systému reinkarnácie, duchovnými sloganmi,ktoré boli najefektívnejšie na tú dobu. Západné kultúry si vybrali systém vsugerovania večného života alebo trestu. Iné staršie a divokejšie kultúry návratu do krajín a miest svôjho výberu. Na to, aby toto fungovalo rovnako alebo efektivnejšie vrámci napr.: neviery, ateizmu alebo viery v čisté materiálne dokázateľné princípy, muselo to byť vnimané hromadne. Prenesené z evidentnej hierarchie vyššej mocnosti na ilúziu vačšieho vplyvu obyvateľstva na v budúcnosti neexistujúcu hierarchiu(rovnosť každého, čo bolo aj cieľom). Náboženské rituály ako systém prenosu sloganov a idelogií mali byť prenesené z rúk spiritualizmu, ktoré vykonavali dané obrady do už evidentne zažívaných rutín každodenného človeka, tak aby sa spôsobilo vnútorne uspokojenie vlastného rozhodovania a pritom sa zachovali procesy systému.

Prirodzeným vývojom sa tieto rutiny vykonávajú zložitejsie a zložitejsie,čím vytváraju zložitejší mechanizmus chovania sa. Skombinovaním týchto skutočností a prenesením významov jednoduchým psychologickým postupom je človek zložený z krátkodobej a dlhodobej pamäte. Ľudia si pamätajú len to, čo sa dozvedia a čo im je povedané prostredníctvom audiovizuálnych či citovozaložených zdrojov (príjemné, nepríjemné pocity). Napíšu pre ďalšiu generáciu len to, čo na nich zapôsobí a pripomínaju si len to, čo má pre nich význam udalosťou(víťazi píšu dejiny, úspešní tvoria súčasnosť).

Pri duchovnom spôsobe sloganovania boli vytvorené rutinné modlidby a obrady, ktoré čím boli silnejšie, svätejšie, či hrôzostrašnejšie (na zaklade toho o akú vieru ide a v akom bode poznania) a takisto sústavným opakovaním týchto obradov (mantry,krátke opakované modlidby, prosby) stratili na vonkajšej dôležitosti, ale o to stúplo priamo úmerne ich ovplyvňovanie rutinou. Ľudia hovoria veci, ktoré majú iný význam pre tých,ktorým to hovoria, čím vzniká predávanie informacií, ktoré je absolútne mýľne s tým ako to znie. Ako príklad slúži subliminálne programovanie, alfahladina a iné metody, ktoré nekontrolovateľne pôsobia na obyvateľstvo ale nie z vonkajších zdrojov, ale našou vnútornou reakciou v systéme.

Z vonka ide input a z nás ide output, čiže nás ovplyvňuje svet, my ovplyvňujeme seba a tým tvoríme celok,ktorý tento proces štartuje odznova.

V materiálnom systéme sloganizmu bol tento proces zložitý a riešenie sa našlo prirodzeným sledovaním tohto vývoja„inteligentnými ľuďmi“ktorí si tento myšlienkový proces mohli všimnúť tým, ž eich život viedol k tomu ,aby túto funkciu vykonávali. Vdnešnej dobe je to už plne vytvorený systém kombinaciou materiálneho a abstraktného (kupovanie siľudí s patričnym backgroundom na danu pracu alias trh ). Tým, že ľudia boli nonstop vystavovaní predmetmi s meniacim sa významom ale bez reálneho vysvetlenia, ich dolezitost musela byt založená na kvalite,materialoch a pôvode, pričom boli zároveň bombardovaní pompéznosťou a povzbudzovaním k vyššiemu majektu. Do doby kým ľudia vymysleli rádio a televízor boli tieto slogany neefektívne v jednotnej verzii, len keď boli šírené lokálnym folklórom, o ktorý širšie vrstvy obyvatelstva nemali zaujem a vyššie vzdelanie si nemohli  dovoliť všetci. A tak vznikla dokonalost dnešných náboženskýchrituálov, ktoré sú základom novodobého náboženstva (systému sloganov) nazývaneho marketing.

Marketing a slogany

Užkeď sme opísali ako to prešlo z minulosti do súčasnej podoby v docela rýchlom tempe. Neexistuje na tejto planéte človek, ktorýby od narodenia počul alebo by poznal niečo čo nie je propagované alebo čo nemá slogan. Tvorba sloganu v dnešnej dobe spočíva v jeho jednoduchosti a analýze jeho predom tu opísaných prvkov (materiál, audiovizuál, udalosti) za účelom vytvorenia zložitejšieho podkladu bez nutnosti analyzovať a sledovať cieľovú skupinu ale za účelom sledovať vlastnú činnosť na rozvitie ďalšej činnosti.

Chcem tým vyjadriť, že najdokonalejší systém dnešnej doby je založený na totálnej nepriamej interakcii jedinca, korého úloha je len ako tranzitný bod medzi príjmom a výdajom informacií (tak ako ľudia robia ponorky na základe kosatiek, lietadlá nazáklade vtákov, tak robia počítače na základe mozgov). Stali sme sa len dátovými jednotkami v plne automatizovanom systéme, vktorom aj tí čo majú najlepšie znalosti systému sú odkázaní na vykonávanie funkcie či na základe výberu vlastnej izolácie ako odlúčená súčasť, alebo prispievaním do systému ako súčasť celku pod rôznymi dôvodmi.

Ako príklad môžem uviesť Japonsko, ktoréje pod budhizmom už niekoľko stáročí a v rámci toho, že dnešný systém je splývanie viacerých kultúr, je tam evidentné spojenie medzi technologickým zameraním, duchovným úpadkom súčasnej mladej generácie založenej na materiálnej produktivite a sebapoznanii skrz relaxom, zábavou a turizmu. Je to len prejav silnej duchovnej kultúry a jej invertovanie v danom období. Ak prevedieme takýto poznatok do spojenia a príkladu toho,čo ovplyvňuje ľudí (neberem do úvahy len Japonsko Čínu, JužnúKóreu atď) znamenalo by to aj v kontexte globálneho porovnávania, že reklamy sa nerobia pre ľudí. Reklamy sa robia pre ďalšie reklamy založené na výsledku predošlích reklám a odozvy ľudí k nim, ktoré určujú ďalší proces, lebo činnosť ľudí v hoci akej forme je zaručená a systém je plne prispôsobiteľný na vykonávanie akejkoľvek potrebnej činnosti, kdekoľvek a kedykoľvek bez potreby súhlasov vlád alebo skupín, už keď variácia možností je plynulo prispôsobiteľná. Tým sa vylučuje akýkoľvek odpor všeobecného obyvateľstva ovplyvnit čokolvek, už keď každá zmena prispieva k ďalšiemu pripravovanému procesu.

Akýkoľvek druh flexibility je zaručený dozorom ekonomiky uctievaním kultu osobnosti (propagácia a činnosť vládnych či nevládnych riadiacich subjektov). Pod touto kategóriou sa rozumie každý, kto môže riadiť väčší počet ľudi než len seba. Čím väčší počet ľudí, tým sa zvyšuje preňho miesto v hierarchii. Tak isto aj v práci pre korporácie jedinec nikdy nedosiahne týmto viac než mu bolo predom určené a pokiaľ prejaví nejakú znalosť, či schopnosť, systém sa prispôsobí a umožní mu to na základe udalostí, materiálneho navýšenia, či presvedčením audiovizuálnymi vnemmi (napr.: náhle povýšenie v práci na základe predom určených stanovení, náhle povýšenie na základe spoločnej udalosti s vyššou riadiacou funkciou alias vtieranie sa šéfovi alebo vyhranie v jackpote alias dar od šťastia, duchovného sveta alebo seba presvedčenia o svojej jedinečnosti).

Slogany v tomto preberajú absolútnu kontrolu ako bunky v tele človeka, ako kocky pyramid. Svet nie je založený na tom, čo sa povie rovno do očí, ale je založený na tom ako človek vie dobre zahrať túto hru slov a sloganov, kde povedané správne slovo v správny čas vyvolá správny efekt. Podporou sexuality táto motivácia sa stala dokonalou formou vychovavania. Už keď presila rovnako mzsliacich ludi obmadzuje či izoluje protiklad.

Prenesenie bojísk z fyzickeho do mentálneho zabezpečuje, aby čo najväčší počet jedincov bol určený na svojom mieste podľa potreby prirodzeným, samostatným vývojom udalosti. Kým sa svet zmieta v chaose kde nové systémy prispôsobené zo starých bojujú o moc v duchovnom vnímaní kontrujúce materiálne vnímanie peňazí, vzniká systém, kde ľudia su neustále bombardovaní týmto masívnym hamburgerom protikladov. A kým oba systémy prisľubujú večný blahobyt teraz alebo navždy vzniká len jedna jediná pravda.

Slogany ci nevnímanie sloganov, je absolútne nepodstatné. Nič sa nezmenilo, je jedno ako tieto veci nazveme, ako vidíme podstatu majú tú istú. Sme vo svete dezinformacií, nech sa obrátime kdekoľvek,pravda je založená na našom vnímaní toho, čo sme zažili a dosiahnuť stav nevnímania týchto vecí je prezentované ako spasenie.

Pritom …

Dosiahnutie tohto stavu je najväčšie poháňadlo tohto systému. Odkiaľ sme došli sme rozobrali, kam ideme si každý vie vypočítať. Nič sa nezmení. Nikdy sa nič nezmenilo. Len sa snažíme presvedčiť že áno a to je podľa tohto systému pravé šťastie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?